Presunúť na hlavný obsah

Žabka z Triatlonového klubu Čadca s bronzom

Šport

Minulý týždeň sa v Turčianskych Tepliciach konal už IV. ročník Hornoturčianskeho aquathlonu. Pre deti z Triatlonového klubu Žabka Čadca to bol prvý pretek zo série triatlonových, akvatlonových a duatlonových pretekov zaradených do Slovenského pohára. Na štart za „Žabky“ najskôr nastúpili naši najmenší triatlonisti kategórie DETI „B“, ktorí nám urobili najväčšiu radosť.

Na trati pozostávajúcej z 50m plávania a 250m behu si najlepšie viedla Zuzka Poneková, ktorá vďaka výbornej bežeckej časti obsadila vynikajúcu bronzovú priečku. Svoje kvality ukázal aj Martiko Fonš, náš všestranný plavec, ktorý sa pri svojom prvom štarte nedal v silnej konkurencii zahanbiť a po výbornom plaveckom aj bežeckom úseku obsadil konečné vynikajúce 5. miesto. 11. a 13. miesto vybojovali ešte Miško Tomala a nováčik Jakubko Adamove. Zahanbiť sa nedala ani staršia kategória DETI „A“, kde nás na trati 100m plávania a 500m behu úspešne reprezentovali Karolínka Kašubová a Jurko Serafín. Karolínke sa podarilo vďaka vyrovnaným výkonom dobehnúť do cieľa na 5. mieste, pričom na 1. miesto strácala len 21 sekúnd. Jurko pri svojom prvom štarte obsadil pekné 9. miesto. V žiackych kategóriách nám najväčšiu radosť urobila Anika Demanová a Samuel Kuka, štartujúci v kategórii mladší žiaci s úsekmi 200m plávanie a 1km beh. Anika ukázala svoj veľký potenciál vo všestrannosti a po vynikajúco zvládnutom plaveckom aj bežeckom úseku dobehla do cieľa na vynikajúcom 4. mieste. Škoda, že od bronzu ju delilo len necelých 5 sekúnd! Samo, hoci sa nedostal do prvej desiatky (11. miesto), ale jeho výborne zvládnutý plavecký úsek v podobe 4. miesta, medzi dravcami z celého Slovenska, nám urobil nesmiernu radosť. 15. a 16. miesto pridali ešte Matej Slivka a Matej Ponek. Staršie žiačky Alexandra Mináriková a Aneta Kašubová predviedli svoj štandard a po 400m plávania a 2 km behu obsadili pekné 10.a 12. miesto.