5. ročník zimných plaveckých pretekov „Kysucká žabka“

Šport

Plavecký a triatlonový klub Žabka Čadca v spolupráci so súkromnou plaveckou školou Žabka a podporou Mesta Čadca zorganizovali na konci roka 2014 5. ročník zimných plaveckých pretekov „Kysucká žabka“. Usporiadateľom sa podarilo do priestorov krytej plavárne Čadca prilákať do 50 detí vo veku od 6 do 15 rokov. Okrem  plavcov z Plaveckého a Triatlonového klubu Žabka Čadca sa pretekov zúčastnili aj deti, ktoré prešli výberom z absolventov 15-hodinového jesenného kurzu plávania 2014. Jedinou podmienkou ich účasti bolo zaplávanie 25m bez plaveckých pomôcok. Plavcov čakali podľa zaradenia do jednotlivých kategórií „A“, „B“, „C“, „D“  25, 50 a 100-metrové disciplíny prsia, znak a voľný spôsob. Každý plavec, ktorý zvládol všetky tri disciplíny, bol zaradený do boja o stupne víťazov v plaveckom trojboji. Na záver predseda Občianskeho združenia Žabka, predseda Plaveckého a Triatlonového klubu Žabka Čadca Mgr. Marian Ponek odovzdal Samovi Kukovi a Anetke Kašubovej poháre „Najlepší športovec klubu“ za rok 2014 v oblasti plávania a triatlonu.

Vedenie Plaveckého a Triatlonového klubu Žabka Čadca by sa touto cestou chcelo poďakovať mestu Čadca, inštruktorom plávania plaveckej školy Žabka, trénerom PK a TK Žabka Čadca a p. Pištekovej, vďaka ktorým si mohli viaceré deti na vlastnej koži vyskúšať chuť prvých plaveckých pretekov.