6. ročník zimných plaveckých pretekov „Kysucká žabka“ pozná víťazov

Šport

Plavecký a Triatlonový klub Žabka Čadca v spolupráci so súkromnou plaveckou školou Žabka a za výraznej podpory mesta Čadca zorganizovali na konci plaveckej sezóny 6. ročník zimných plaveckých pretekov „Kysucká žabka“. Usporiadateľom sa podarilo do priestorov krytej plavárne Čadca prilákať historicky najväčší počet plavcov až 70 detí vo veku od 5 do 16 rokov. Okrem  plavcov z Plaveckého a Triatlonového klubu Žabka Čadca sa pretekov zúčastnili aj deti, ktoré prešli výberom z absolventov 15-hodinového jesenného kurzu plávania 2015. Čadčiansku plaváreň vyskúšali aj plavci z plaveckého klubu „Smelé žabky“ zo Senca a triatlonisti z  Aquapark triatlon Turčianske Teplice.  Každý, kto sa chcel týchto pretekov zúčastniť, musel zaplávať 25m bez plaveckej pomôcky. Plavcov čakali podľa zaradenia do jednotlivých kategórií „D“, „C“, „B“, „A“, „ženy“  25, 50 a 100-metrové disciplíny prsia, znak a voľný spôsob. Každý plavec, ktorý zvládol všetky tri disciplíny, bol zaradený do boja o stupne víťazov v plaveckom trojboji. Na záver predseda Plaveckého a Triatlonového klubu Žabka Čadca Mgr. Marian Ponek vyhlásil najlepšieho plavca a najlepšieho triatlonistu klubu v sezóne 2015. Najlepšiemu plavcovi Martinkovi Fonšovi odovzdal pohár tréner Mgr. Jaroslav Klus a najlepšej triatlonistke sezóny 2015 Anetke Kašubovej odovzdal pohár tréner Mgr. Jozef Jedinák.

Vedenie Plaveckého a Triatlonového klubu Žabka Čadca by sa touto cestou chcelo poďakovať vedeniu mesta Čadca, inštruktorom plávania plaveckej školy Žabka, trénerom PK a TK Žabka Čadca a MPS, vďaka ktorým si mohli viaceré deti na vlastnej koži vyskúšať chuť prvých plaveckých pretekov.

Výsledky všetkých detí sú zverejnené na stránke www.ponek.sk v záložke plavecký klub.