Čadčianske futbalové Vianoce – výnimočný projekt

Novoročné turnaje mládeže 2015 Ceny odovzdávali aj zástupcovia Slávie Praha.

4 dni – 8 turnajov – 700 hráčov

Futbalový klub Čadca, ako jeden z organizátorov exhibičného Štefanského pohára, už po siedmykrát usporiadal Novoročné turnaje mládeže. 28. decembra 2014 sa uskutočnil 19. ročník populárneho Štefanského a hneď od 3. do 6. januára osem mládežníckych turnajov pre všetky vekové kategórie.

62 tímov –  159 zápasov – 867 gólov

Cieľom novoročných podujatí je dať priestor klubom najmä z kysuckého regiónu, akcie sa odohrávajú ešte počas vianočného futbalového oddychu, ale medzi účastníkmi sa objavili aj družstvá z mimo Kysúc. Ak prirátame k účastníkom aj desať firemných tímov Štefanského pohára, Čadčianske futbalové Vianoce si vychutnalo dovedna 62 kolektívov. Hala Pratex, vďaka mestu Čadca, tak dala priestor stovkám športovcom, ktorí si zdravo i súťaživo spestrili prázdninové obdobie. Organizátori či organizátor to nemal jednoduché, ale opäť to stálo za to, čo potvrdila spokojnosť a ohlasy zúčastnených. Domáci FK Čadca postavil do turnajov až 14 družstiev. Najlepšie sa vodilo mladším žiakom U13 (roč. 2002) a mladším dorastencom U16-17 (roč. 1998-99), ktorí svoje turnaje vyhrali. Dokonca, mladší dorastenci záverečný utorňajší turnaj staršieho dorastu.

Matej Rakovan, Stanislav Vlček, Ľubo Michalík, zástupcovia mesta, ObFZ Kysúc

Každý deň sa odohrali 2 halové turnaje, štartovalo sa už od 7.45, poobednajšie súboje končili až pred dvadsiatou hodinou večer, v utorok doobeda bolo na programe aj dievčenské zápolenie za účasti Žiliny, Martina i Ružomberka. Mládežníkom prišli okrem iných poblahoželať v rámci dobrých vzťahov aj zástupcovia Slávie Praha – brankár Matej Rakovan a manažér A tímu Stanislav Vlček, ktorí boli začiatkom januára na sústredení v korňanskej aréne a využívali aj služby čadčianskej plavárne. Poháre najlepším odovzdával aj reprezentant Ľubomír Michalík, predseda ObFZ Kysúc Stanislav Špila, vedúci kancelárie primátora mesta Čadca Marián Kráľ i novozvolený poslanec čadčianskeho parlamentu Peter Strapáč.

Kompletné výsledky

Novoročný turnaj starších dorastencov U19 (roč. 1996 a ml.) - 6.1. 2015

1. FK Čadca U16-17, 2. MŠK Považská Bystrica, 3. Tatran Krásno n. Kys., 4. FK Čadca U19-18, 5. YOUNG BOYS Čadca, 6. ŠK Belá, 7. Slovan Skalité, 8. Snaha Zborov. Naj hráč: Samuel Jakubek, Naj strelec: Jakub Krela, Naj brankár: Erik Kavčák, Fair Play: Krásno n. K., Naj fanúšik: František Pulpán.

Novoročný turnaj: dorastencov U19-18 (1996-97 a ml.) - 5.1. 2015

1. TJ KOVO Beluša, 2. TEMPO Žilina U16, 3. Polom Raková, 4. ŠK Horelica, 5. FK Čadca U16, 6. FK Čadca U17, 7. MŠK P. Bystrica U17, 8. Tatran Oščadnica. Naj hráč: Matej Polacký, Naj strelec: Roland Gerebenits, Naj brankár: Dominik Poláček, Fair Play: P. Bystrica, Naj fanúšik: Peter Padych.

Novoročný turnaj starších žiakov U15-14 (2000-01) – 4.1. 2015

1. FK Púchov, 2. Kysuce Team U13, 3. FK Čadca modrí, 4. Tatran Turzovka, 5. FK Čadca žltí, 6. Tatran Krásno n. K., 7. FK Čadca zelení, 8. Slovan Skalité. Naj hráč: Patrik Begáň, Naj brankár: Ľubomír Belko, Naj fanúšikovia: maminy FK Čadca, Fair Play: Tatran Krásno.

Novoročný turnaj mladších žiakov U13 (2002) – 4.1. 2015

1. FK Čadca modrí, 2. Tatran Krásno n. Kys., 3. ŠK Belá, 4. FK Čadca červení, Akadémie Juventus Žilina 1, Akadémie Juventus Žilina 2. Naj hráč: Viliam Kubla, Naj brankár: Marek Teplan, Fair Play: Juventus Žilina, Naj fanúšik: Tatran Krásno n. K.

Novoročný turnaj mladších žiakov U12 (2003) – 5.1. 2015

1. MŠK Kysucké Nové Mesto, 2. FK Čadca zelení, 3. FK Čadca modrí, 4. Tatran Turzovka, 5. Akadémie Juventus Žilina, 6. Tatran Krásno n. K., 7. Slovan Skalité. Naj hráč: Peter Kubaščík, Naj strelec: Simon Dubec, Naj brankár: Timotej Perďoch, Naj fanúšik: rodičia FK Čadca, Fair Play: Slovan Skalité.

Novoročný turnaj najstarších prípraviek U11 (2004) – 3.1. 2015

V kategórii prípraviek poradie nevyhlasujeme, zúčastnili sa a pekné zápasy odohrali: ŠK Belá, FK Čadca 2, Tatran Turzovka, FK Čadca 2, MŠK Kysucké Nové Mesto, Polom Raková. Naj hráč: Tomáš Mlkvík, Naj brankár: Timotej Perďoch, Fair Play: MŠK KNM, Naj fanúšikovia: Polom Raková.

Novoročný turnaj prípraviek U10-9 (2005-06) – 3.1. 2015

V kategórii prípraviek poradie nevyhlasujeme, zúčastnili sa a pekné zápasy odohrali: ŠK Belá, MŠK Kysucké Nové Mesto, Slovan Skalité, FK Čadca žltí, FK Čadca modrí. Naj hráč: Filip Bela, Naj brankár: Richard Gordan, Fair Play: FK Čadca žltí, Naj fanúšik: Mária Minárová (KNM).

Novoročný turnaj dievčat U16 (1999 a ml.)

1. ŠKF VIX Žilina, 2. FOMAT Martin, 3. MFK Ružomberok, 4. FdK Čadca. Naj hráčka: Janka Lukáčová, Naj strelkyňa: Kristína Farská, Naj brankárka: Valéria Sikorová, Fair Play: FdK Čadca, Naj fanúšikovia: hráčky MFK Ružomberok.

Špeciálne skryté ceny

Celkovo sa počas čadčianskych futbalových Vianoc (Štefanský pohár + Novoročné turnaje mládeže) odohralo 159 zápasov a z gólov sa hráči tešili v 867 prípadoch! Organizátori mali pripravené tz0.v skryté ceny a boli nimi odmeny pre strelcov 444 a 666 gólu v poradí. Z permanentiek od Mestského podniku služieb, ktorý prevádzkuje čadčiansku plaváreň sa potešili Dominik Markuljak (444, turnaj U12) a Matej Špila (666, turnaj U19).