Maratónci odchádzali z Toruńa s vavrínmi

Šport

Naše partnerské poľské mesto Toruń je v Európe a vo svete známe aj výnimočným športovým podujatím – Polmaratónom sv. Mikulášov. 6. 12. 2015 sa uskutočnil už 13 ročník tohto obľúbeného a mimoriadne populárneho behu. Obrovské červené more 6 500 bežcov zo 16 krajín sveta – všetci v červeným tričkách a mikulášskych čiapkach, odštartoval o 11.00 hod. z centrálneho historického námestia od sochy Mikuláša Koperníka prezident mesta Michal Zaleski. V prvej línii na štarte boli aj čadčianski a kysuckí maratónci – 8 členovia Klubu kysuckého maratónu (KKM) a L. Sventek za Športový klub polície (ŠKP). Do Toruńa vycestovali na pozvanie Mesta Toruń a svojich priateľov a kolegov z miestneho bežeckého klubu. Hoci sa v Toruńu bežalo najmä pre radosť, naši bežci dosiahli vynikajúce výsledky a úspešne reprezentovali naše mesto. Čadca bodovala dvakrát na najvyšších priečkach. Vo svojej kategórii si najcennejšie vavríny a prvenstvo odniesli Ladislav Sventek (muži nad 50 rokov, 1:24:03, ŠKP) a Jozef Majerík (muži nad 60 rokov, 1:36:45, KKM). Ďalšie výsledky, polmaratón: muži do 30 rokov – Róbert Kulla, 39. miesto (1:31:39, KKM), muži nad 40 r. – Miloš Zemaník, 146. miesto (1:50:14, KKM), muži nad 45 r. – Slavomír Bacula, 49. miesto (1:45:31, KKM), muži nad 50 r. – Ignác Krkoška, 30. miesto (1:46:46, KKM), muži nad 60 r. - M. Polák, 8. miesto (1:52:23, KKM). Beh na 10 km: muži nad 55 r. – Ján Rebroš, 10. miesto (1:02:39, KKM), muži nad 60 r. – Pavol Marko, 8. miesto (1:05:21, KKM). Všetci dobiehali do cieľa za krásneho slnečného počasia v neopísateľnej a mimoriadne priateľskej a veselej atmosfére. Trať bola pomerne náročná – viedla krásnym historickým centrom a ulicami mesta Toruń a prímestským členitým lesným terénom. Obyvatelia a návštevníci mesta povzbudzovali bežcov – Mikulášov –  nielen počas štartu a priamo v centre mesta, ale veľmi srdečne ich vítali a aplaudovali aj v cieli pri rozľahlej novej športovej hale. Na mimoriadne vysokej úrovni zorganizovaný beh bol skutočným zážitkom pre všetkým a treba spomenúť aj jeho charitatívny rozmer, účastníci i návštevníci podujatia prostredníctvom zbierky pomohli deťom z miestnych detských domovov.

Aj touto cestou ďakujeme všetkým bežcom za vynikajúcu reprezentáciu mesta Čadca a regiónu Kysúc, blahoželáme víťazom a prajeme veľa ďalších športových úspechov.