Uplynulá sezóna v číslach, v príprave aj s druholigistami

Šport

Čadčianski futbalisti absolvovali ďalšiu sezónu a za celý ročník 2014/2015 odohrali dovedna úctyhodných 228 majstrovských stretnutí!

3000 hodín športových, aktivít a silná členská základňa

A to nie je všetko, do  štatistiky nie sú zarátané mládežnícke turnaje (30) a prípravné stretnutia (60). FK Čadca (12 družstiev) v sezóne nastúpil na vyše 300 organizovaných duelov! Okrem zápasov sa trénuje, od najmenších 1-2 krát, po najstarších, ktorí sa okrem víkendového zápasu stretnú na ihriskách 4 krát v týždni. FK Čadca = bezmála 200 športovcov = 11 mesiacov trénovania a zápasov = 1600 športových aktivít = vyše 3000 hodín športovania pre deti, mládež a mladí seniorský tím, a to je jeden z hlavných produktov tohto športového združenia.

Poďakovanie partnerom, trénerom, hráčom, rodičom a nadšencom za sezónu 2014/2015.

Najdôležitejším partnerom je Mesto Čadca, ktoré prispieva na činnosť  klubu rôznymi spôsobmi – prostredníctvom CVČ, dotácie z rozpočtu mesta na činnosť, spoluprácou a technickou výpomocou, poskytnutím priestorov v správe mestských organizácii.

Dôležitým partnerom bolo súkromné CVČ z Martina, niekoľko ďalších sponzorov a darcov, ktorí priamo podporili konkrétnu činnosť. Klubu nielen v zastúpení mesta ale aj osobne primátor Milan Gura.

Kľúčovým partnerstvom je zainteresovanosť rodičov. Vypomáhajú pri materiálnych potrebách, štartovnom a dopravných nákladoch na prípravné zápasy a turnaje. Dôležitá je aj samotná účasť rodičov napr. ako vedúcich družstiev pri zabezpečení zápasov a turnajov.

Plusy a mínusy

Silnou stránkou klubu je členská základňa, vyzdvihujeme aj silné kádre v niektorých ročníkoch. Podarilo sa stabilizovať výkonnosť A mužstva, ktoré herne nesklamalo a výsledkovo-tabuľkovo uhájilo pre mesto Čadca najvyššiu stredoslovenskú súťaž III. lige. Deficitom je riadenia klubu, chýbajúci a kompletný vedúci orgán a problémové napĺňanie rozpočtu na základnú činnosť. Mínusom je takisto zázemie bez vlastníckych vzťahov k ihriskám a chýbajúce personálne obsadenie hospodárskych pracovníkov. Veľkým problémom sú aj záväzky z minulosti, ktorých sa klub ťažko zbavuje.

Mládež športuje, rastie, zlepšuje sa

V porovnaní s konkurenciou v skromných podmienkach klub dohral bez väčších problémov ročník 2014/2015, udržal členskú základňu, v niektorých kategóriách aj narástla, a vo svojich kádroch má niekoľko výrazných talentov. FK Čadca plní jednu z najdôležitejších úloh, ktorú napĺňa hlavne pre mesto a jeho obyvateľov či blízke okolie: Čadčiansky futbalový klub dáva takmer dvom stovkám detí a mládeže priestor 3 až 6 krát do týždňa organizovane, pod dozorom a zdravo tráviť voľný čas.

Športové výsledky

družstvo súťaž umiestnenie tréner

• U8 najmladšia prípravka tréningy a turnaje Róbert Kulla
  • U9 mladšia prípravka Severoslov. liga prípraviek bez poradia Lukáš Grofčík
  • U10 staršia prípravka Severoslov. liga prípraviek bez poradia Lukáš Grofčík
  • U11 najstaršia prípravka Severoslov. liga prípraviek bez poradia Róbert Kulla
  • U12 mladší žiaci B III. liga sk. A U13 2. miesto Tomáš Tlelka
  • U13 mladší žiaci A II. liga sever U13 2. miesto Štefan Kavuliak
  • U14 starší žiaci B III. liga sk. A U15 7. miesto Peter Zubka
  • U15 starší žiaci A II. liga liga sever U15 6. miesto Peter Zubka
  • U16-17 mladší dorast II. liga stred U17 6. miesto Eduard Gábriš
  • U18-19 starší dorast II. liga stred U17 9. miesto Peter Padych
  • U16 žiačky Regionálna liga žiačok stred 7. miesto Peter Zubka
  • A mužstvo dospelí III. liga stred 13. miesto Eduard Gábriš

Tréningový proces U9 a U10, U14 a U15 prebiehal spoločne s jedným trénerom, na zápasoch štartovali jednotlivo.

Plán prípravných zápasov A mužstva FK Čadca

• 6.7. PO štart prípravy
  • 9.7. ŠT 18.00 FK Čadca – OFK Teplička nad Váhom (II. liga východ), v Čadci
  • 12.7. NE 9.00 – 17.00 Krónerov pohár, na Staškove
  • 16.7. ŠT 17.30 FK Čadca – ŠKF Sereď (II. liga západ), v Čadci
  • 19.7. NE 10.00 FOTBAL Třinec U21 – FK Čadca (Česká juniorská liga), v Třinci
  • 25.7. SO 17.00 1. kolo Slovenského pohára: ….......................... - FK Čadca (žreb 9.7.)
  • 2.8. NE 16.30 1. kolo III. liga 2015/2016: ŠKM Liptovský Hrádok – FK Čadca

Okrem seniorské tímu začali s prípravou na sezónu aj 2 dorastenecké družstvá, v budúcom týždni sa pripoja žiacke kolektívy a čosi neskôr prípravky a juniorky. Mládežníci sa v príprave stretnú aj so Žilinčanmi, Karvinou, Ružomberkom či Třincom.