Mladí športovci priniesli zo Žywca cenné trofeje

Šport

O tom, že v Čadci a na Kysuciach rastú mladé športové nádeje sme sa presvedčili aj nedávno – počas Medzinárodného stretnutia mládeže v Žywci, v rámci ktorého sa konali turnaje vo futbale a v tenise. Na pôde nášho partnerského mesta sa 9. septembra 2016 popri domácich reprezentantoch predstavili mladí z Opavy, Liptovského Mikuláša a Čadce. Do Žywca sme cestovali s rešpektom voči súperom a najmä – s cieľom uspieť čo najlepšie. Reprezentovali nás mladí futbalisti (ročník 2001 a mladší) v zložení: P. Kupka, V. Krenželák, R. Putyra, R. Gomola, P. Kvašňovský, M. Čečko,  A. Tomašec, M. Mokáň, M. Samuhel, S. Šotkovský. M. Drahňák a Š. Šurhaňák a počínali si naozaj veľmi dobre. Spomedzi už spomenutých 4 mužstiev si vybojovali vynikajúce 2. miesto a za horúceho počasia predviedli kvalitné zápasy. Cennú trofej si za individuálny výkon prevzal z rúk burmistra mesta Antoniho Szlagora  aj najlepší brankár turnaja M. Drahňák. Veľmi dobre si počínali aj naše mladé tenistky T. Halvoníková a N. Mihaldová, ktoré získali najcennejší vavrín – 1. miesto. Len o jedno miesto za nimi zaostali chlapci – B. Herman a D. Filipek, ktorí si v súbojoch s neľahkými súpermi vybojovali 2. miesto.

V celkovom hodnotení zúčastnených miest sme obstáli najlepšie, čo nás veľmi teší. Mladých športovcov si pozval na návštevu aj primátor Milan Gura. Zablahoželal im ku kvalitným výkonom, poďakoval za vynikajúcu reprezentáciu nášho mesta a poprial mladým tenistom i futbalistom veľa športových úspechov do ďalších dní. Spoločne zotrvali v príjemnom rozhovore. Dozvedeli sme sa, že turnaj bol veľmi dobre zorganizovaní, mladým sa v Žywci veľmi páčilo, strávili príjemné chvíle so svojimi rovesníkmi z Poľska a Česka a radi by si podobný turnaj i zážitky zopakovali. Dievčatá – tenistky darovali primátorovi a mestu svoju trofej – pohár za víťazstvo. Mladým športovcom ďakujeme za dôstojnú reprezentáciu nášho mesta a prajeme im veľa úspechov v športe i v osobnom živote. Za spoluprácu ďakujeme aj ich rodičom, trénerom  a taktiež riaditeľovi a pracovníkom Centra voľného času v Čadci.