Presunúť na hlavný obsah

Prvé Zimné hry sa vydarili na jednotku

Šport

Počas uplynulého týždňa (17. 2.) sa v areáli Športcentra v Oščadnici konali prvé Zimné hry O pohár primátora Čadce, v rámci ktorých si zmerali svoje sily žiaci II. stupňa základných škôl v Čadci. Do športového zápolenia sa zapojilo päť škôl. Súťažilo sa v dvoch disciplínach. Po slávnostnom otvorení hier a zložení sľubu si v obrovskom slalome svoje sily zmeralo 147 chlapcov a dievčat a na trať zábavného snowtubingu si do gumených nafukovacích kolies sadlo 146 detí.  Tí všestrannejší si vyskúšali obidve disciplíny. Počas celého dňa panovala na svahu skvelá športová atmosféra, všetci súťažili v duchu fair-play a navyše – zimným hrám prialo aj počasie. Na vynikajúco pripravenom svahu podávali pretekári veľmi dobré výsledky. Zvíťaziť však mohli len tí najlepší. Mesto Čadca ako hlavný organizátor ocenilo v každej disciplíne v troch kategóriách troch najlepších pretekárov. A nielen to. Bodovali vždy desiati najlepší v každej disciplíne. Každá škola sa snažila pripísať na svoje konto čo najviac bodov, aby sa v závere hier mohla pýšiť ziskom putovného pohára, ktorý víťaznej škole venoval primátor Milan Gura. Pohár na 1. Zimných hrách vďaka svojim šikovným žiakom získala Základná škola J. A. Komenského. Medaily, diplomy a ceny odovzdali v závere preteku víťazom primátor Milan Gura a Ján Polák, vedúci oddelenia školstva, kultúry, mládeže a športu.

V tradícii organizovania zimných hier bude Mesto Čadca aj naďalej pokračovať a v prípade priaznivejších snehových podmienok budú v budúcom roku obohatené aj o bežecké disciplíny a ďalšie aktivity. Organizovaním zimných a už tradičných letných športových hier, ktoré sa každoročne  konajú pri príležitosti MDD, podporuje mesto myšlienku správneho všestranného rozvoja detí  školskom veku, najmä dostatok pohybu a športu v prírode.

Výsledky – individuálne disciplíny:

Obrovský slalom:

Mladší žiaci

 1. Matúš Sloboda
 2. Patrik Šutý
 3. Timotej Perďoch

Mladšie žiačky

 1. Klára Strýčková
 2. Tatiana Delinčáková
 3. Ema Tuchyňová

Starší žiaci

 1. Dominik Němec
 2. Tomáš Tuchyňa
 3. Matej Šplhák

Staršie žiačky

 1. Sára Jašurková
 2. Beáta Kamenišťáková
 3. Simona Špániková

Mladší dorastenci

 1. Dominik Jašurek
 2. Samuel Strýček
 3. Šimon Vakula

Mladšie dorastenky

 1. Miroslava Hujová
 2. Timea Tatarková
 3. Denisa Sventeková

Snowtubing

Mladí žiaci

 1. Peter Vojtík
 2. Adam Hrdina
 3. Patrik Šutý

Mladšie žiačky

 1. Patrícia Trúchla
 2. Tatiana Delinčáková
 3. Gréta Neveďalová

Starší žiaci

 1. Marián  Lastovica
 2. Adam Jakuš
 3. Ján Roman

Staršie žiačky

 1. Stanislava Rovňaníková
 2. Tamara Straková
 3. Magdaléna Škerenčáková

Mladší dorastenci

 1. Marián Trúchly
 2. Jozef Slivka
 3. Tadeáš Poláček

Mladšie dorastenky

 1. Laura Padyšáková
 2. Paulína Milcová
 3. Natália Jopčíková

Celkové poradie škôl:

 1. ZŠ J. A. Komenského, 200 bodov
 2. ZŠ Čadca – Podzávoz, 141 bodov
 3. ZŠ – Rázusova ul., 124 bodov
 4. ZŠ, ul. M. R. Štefánika, 112 bodov
 5. ZŠD Čadca – Horelica, 67 bodov

1.ročník Zimných hier pre čadčianskych školákov pripravili a zorganizovali Mesto Čadca, Centrum voľného času v Čadci, jednotlivé mestské základné školy v spolupráci s Júliusom Gánoczym, vedúcim Športcentra v Oščadnici. Cenu pre víťaznú školu daroval J. Kukurdík – Cleanex. Partnerom hier bol aj Penzión Gájuz Oščadnica.

Mesto Čadca ďakuje všetkým spoluorganizátorom a partnerom podujatia za spoluprácu a podporu.

Galéria