Presunúť na hlavný obsah

Medaily, diplomy a jedinečná atmosféra. Zimné hry si užili žiaci čadčianskych škôl

Šport

8. marca 2023 sa v areáli Športcentra v Oščadnici žiaci čadčianskych základných škôl zúčastnili rozlúčky so zimou. Už 7. ročník Zimných hier O pohár primátora Čadce prilákal desiatky dievčat a chlapcov.

Počas celého dňa panovala na svahu skvelá športová atmosféra, súťažilo sa v duchu fair–play a navyše, zimným hrám prialo aj počasie. Na vynikajúco pripravenom svahu podávali pretekári veľmi dobré výkony. Zvíťaziť však mohli len tí najlepší. 

Víťazstvo zo 7. ročníka si odniesla Základná škola na ul. M. R. Štefánika v Čadci. Slalomovú trať najrýchlejšie zdolala Agátka Prívarová. Všetkým víťazom blahoželáme.

V tradícii organizovania zimných hier bude Mesto Čadca aj naďalej pokračovať. Organizovaním zimných a už tradičných letných športových hier, ktoré sa každoročne konajú pri príležitosti MDD, podporuje mesto myšlienku správneho všestranného rozvoja detí v školskom veku, najmä dostatok pohybu a športu v prírode.

Galéria

Príspevok na projekt podpory športu poskytnutý v roku 2021. Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie príspevku v rámci programu „Výstavba, rekonštrukcia a modernizácia športovej infraštruktúry“ číslo: 2020/001, vo výške 99 022,38 €, Názov projektu Rekonštrukcia časti strechy športovej haly na Ulici športovcov v Čadci