Presunúť na hlavný obsah

Nový atletický klub Žabka Čadca úspešný na majstrovstvách

Šport

Na konci roka športový klub Žabka Čadca dosiahol ďalší svoj cieľ, vznik nového športového klubu Atletický klub Žabka Čadca, ktorý sa hneď predstavil na Majstrovstvách SsAZ v cezpoľnom behu v Žiari nad Hronom. Hneď pri svojom prvom štarte v kategórii starší žiaci sa Matej Mareček stal víťazom na trati 1,5 km  s časom 4:46 a tým sa stal majstrom SsAZ v cezpoľnom behu. Jakub Šuška dobehol na 2. mieste, 4 sekundy za víťazom v čase 4:50 a s titulom vicemajstra. V kategórii mladší žiaci dobehol Matej Tuchyňa na trati 1 km  v čase 3:25 na výbornom 4. mieste. V kategórii najmladších žiačok Zuzana Marečková na trati 0,5 km v silnej konkurencii, nepredvídateľných okolnostiach na štarte pri páde súperky dobehla len 6 sekúnd za víťazkou na 9. mieste v čase 1:44.

AK Žabka Čadca ešte v závere roka stihol Majstrovstvá SR v cezpoľnom behu v Dubnici nad Váhom, kde zverenci dosiahli v rámci Slovenska top výsledky. Bolo vidno, že atletika na Slovensku naberá na popularite, veď preteku sa zúčastnilo až 600 pretekárov. Ako prvá išla v mladších žiačkach Zuzka Marečková, ktorá pretekala v kategórii aj s o 2 roky staršími a zo 101 pretekárok bola 29. a neoficiálne medzi svojimi rovesníčkami 4. Najväčší úspech dosiahol na trati 1,5 km medzi mladšími žiakmi Matej Tuchyňa 4.miestom zo 70-tich pretekárov, kde ho len 4 sekundy delili od  3. miesta (5:24). Matej Mareček a Jakub Šuška na 3 km trati v kategórii starší žiaci skončili v top 10 z vyše 50-tich pretekárov. Jakub na 10. mieste (10:34) a Matej nakoniec 6. (10:25), keď viac ako polovicu pretekov bojoval o medailu.