Kvalitné vzdelávanie pre všetky deti

Upozornenia

Začiatkom februára prebehli v základných školách zápisy žiakov do prvého ročníka. Vzhľadom k tomu, že z roka na rok pribúda detí s rôznymi vývinovými poruchami, rozhodli sme sa v Základnej škole J. A. Komenského v Čadci v školskom roku 2012/2013 so súhlasom zriaďovateľa školy otvoriť prípravný ročník pre žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou. Trieda je určená pre deti s odkladom školskej dochádzky, ktorých problém v komunikácii je natoľko závažný, že si vyžaduje intenzívnu logopedickú starostlivosť. V prípravnom ročníku žiaci získajú predpoklady pre zvládnutie čítania, písania a matematických zručností vďaka špeciálnym vzdelávacím programom, ktoré rozvíjajú všetky schopnosti potrebné pre plynulý prechod do prvého ročníka. Žiakom bude zabezpečená každodenná intenzívna logopedická starostlivosť poskytovaná školským logopédom.

Škola pre žiakov vytvorila výborné materiálne, technické a priestorové podmienky. Prispeje k tomu i dlho očakávané dobudovanie telocvične, ktorá bude pod záštitou pána primátora Ing. Milana Guru dokončená v máji tohto roku, za čo sa chceme v mene nás pedagógov a žiakov školy poďakovať.

Mgr. Žaneta Bakajsová
Predsedkyňa RŠ pri ZŠ J. A. Komenského v Čadci