Dnes oslavujeme Deň Zeme: Je to príležitosť na zdravšiu budúcnosť

Životné prostredie

Tohtoročný sviatok Dňa Zeme je iný, ako boli minulé roky. Tento rok ho žiaľ výrazne ovplyvní koronavírus.

V súčasnej dobe, keď je pretrvávajúca krízová situácia, akou je pandémia koronavírusu, sú zrušené spoločné stretnutia ľudí, ktorým nie je ľahostajné životné prostredie a život na Zemi. To však nebráni tomu, aby sa ľudia žijúci na našej Zemi individuálne nezapojili na ochranu životného prostredia.
Týmto VYZÝVAME všetkých,nktorým záleži na svojom meste, aby počas prechádzok v prírode vyzberali odpad v nej nachádzajúci a nechali ho na stanovištiach určených mestom.

Ing. Milan Gura: „Vo svojom voľnom čase občania chodia a zbierajú odpadky. Záleží im na mieste, kde žijú.  To som rád, preto sme prišli s myšlienkou zachovania Dňa zeme v našom meste. Takto si môže každý spraviť svoj DEŇ ZEME. Zmapovali sme podnety z webu Odkaz pre starostu, aplikácie mesta alebo sme vychádzali priamo z toho čo nám napísali ľudia, že majú vo svojom okolí čiernu skládku alebo iné problémy so životným prostredím.“

Plagát k podujatiu