Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

Mesto

Aktivita pod týmto názvom sa uskutočnila v tomto roku už po štvrtý raz. Jej iniciátorkou je Janka Galátová. Oslovila svojich známych, aby na Mikuláša darovali krabicu od topánok plnú milých drobných darčekov seniorom v domovoch dôchodcov. Táto krásna myšlienka našla veľmi rýchlo podporu na celom Slovensku. Vlani sme sa do nej zapojili aj my na Mestskom úrade v Čadci a venovali sme darčekové krabice seniorom v našom mestskom zariadení. V tomto roku sme sa zapojili opäť. Pridali sa k nám aj pracovníci Domu kultúry a ďalší naši priatelia. Krásne zabalené krabice plné drobných radostí sme 6. decembra venovali a odovzdali klientom Centra sociálnych služieb so sídlom v Čadci – Horelici. Veríme, že sme chlapcov a dievčatká, ako aj dospelých klientov potešili a spríjemnili im vianočné obdobie. Touto cestou úprimne ďakujeme všetkým, ktorí sa do tejto krásnej akcie zapojili.

Možno vás bude zaujímať, že za predchádzajúce tri roky bolo na Slovensku odovzdaných 98 239 darčekových krabíc a zapojilo sa 1200 organizácií a samospráv. Celkom je už na Slovensku 200 kontaktných osôb, ktoré túto aktivitu sprostredkovávajú.

Viac informácií nájdete aj na www.kolkolasky.sk