Galaprogram predstaví aj osobnosti Čadce

Milé dámy a páni, hoďte sa do gala a príďte medzi nás na tradičný slávnostný galavečer, v rámci ktorého budú ocenené osobnosti nášho mesta za rok 2019. Cenu mesta Čadca si prevezmú bývalý riaditeľ Dombytu v Čadci Ján Kantorík a dlhoročný pracovník Domova sociálnych služieb v Čadci Mgr. Marián Pastorek. Cenu primátora mesta Čadca si prevezmú bývalá riaditeľka Štátneho archívu v Čadci Mgr. Antónia Hudecová, učiteľka a charitatívna pracovníčka Antónia Hudecová a Ján Ďurica, dlhodobo pôsobiaci v oblasti kultúry a starostlivosti o zdravotne postihnuté deti. PaedDr. Ivanovi Čiernemu, brig. generál v. v., čadčianskemu rodákovi, bude udelené Čestné občianstvo mesta Čadca.

V rámci večera sa po slávnostnom odovzdávaní ocenení uskutoční koncert pod názvom Swingové Vianoce v podaní vynikajúceho slovenského hudobného zoskupenia Fats Jazz Band. Pod umeleckým vedením Ladislava Fančoviča, ktorý patrí k popredným slovenským klaviristom, dobre známym aj vo svete, zaznejú obľúbené populárne melódie a piesne, ktorých vznik je datovaný do mimoriadne plodného slobodného umeleckého obdobia 20. – 40. rokov minulého storočia. Galaprogram sa uskutoční vo štvrtok 5. decembra 2019 o 18.00 h v Dome kultúry v Čadci. Srdečne vás pozývame. Vstup je voľný.