MSZ Kysuca poteší 15. augusta svojich priaznivcov koncertným vystúpením

Miešaný spevácky zbor Kysuca sa aj počas prázdninových dní stretáva na pravidelných skúškach pod vedením svojho dirigenta Tomáša Vrškového. Členovia zboru privítali možnosť opätovného stretávania sa s nadšením, veď niekoľko mesiacov nemohli skúšať a taktiež museli zrušiť všetky plánované koncerty. Svojim priaznivcom chcú aspoň čiastočne nahradiť stratené zážitky a aj preto sa rozhodli, že zrealizujú koncertné vystúpenie 15. augusta 2020 v kostole sv. Bartolomeja v Čadci. V tento deň si veriaci pripomínajú mariánsky sviatok Nanebovzatia Panny Márie. Vystúpenie zboru bude nepochybne aj vhodným obohatením tohto dňa. Zbor vystúpi najskôr niekoľkokrát počas slávnostnej sv. omše, ktorá sa uskutoční o 18.00 hod. a následne, po skončení omše, si ešte vypočujeme zopár krásnych skladieb z jeho súčasného repertoáru.

Garantmi koncertu sú Mesto Čadca, Dom kultúry v Čadci a Rímsko-kat. farnosť Čadca – mesto. Srdečne Vás pozývame. Vstup je voľný.

Počas sv. omše

• L. Halmozs: Kyrie
  • A. Bruckner: Locus iste
  • M. Garau: O salutaris hostia

Koncert po sv. omši

• G. P. da Palestrina: Gloria Patri
  • V. Kubička: Môj, milý Bože – sólo spieva Vladimír Gajdičiar
  • L. Janáček: Láska opravdivá
  • A. Makor: Otče náš
  • D. S. Bortňanskij: Tebe pojem

Dirigent: TOMÁŠ VRŠKOVÝ
Na organe hrá Richard Bareš.