Pred Domom kultúry v Čadci vyrástla prvá ľadová plocha na Kysuciach pod holým nebom!

Ľadová plocha je súčasťou Vianočného ľadové mestečka pred Domom kultúry v Čadci. Kzisko bude slávnostne otvorené v sobotu 9. 12. 2023 o 16 hod.  Nová atrakcia bude lákadlom pre celé Kysuce.

Nové klzisko bude verejnosti k dispozícii každý deň okrem vianočných sviatkoch (24. 12. - 25.12. 2023). Klzisko je vybavené  modernou chladiacou technológiou. Chladiace zariadenie disponuje plne automatizovaným systémom, ktorý sa spúšťa a vypína v závislosti od vonkajších teplôt, takže korčuliari využijú ľadovú plochu aj v mierne plusových teplotách. Projekt je realizovaný z rozpočtu mesta a za finančnej podpory Ministerstva dopravy SR a Krajskej organizácie cestovného ruchu Žilinský turistický kraj.

Počas otváracích hodín ľadovej plochy je k dispozícií aj požičovňa kočúľ ako pre deti, tak aj dospelých.

Atmosféru Ľadového vianočného mestečka bude dotvárať bohatý kultúrny program, adventné trhovisko, veľký vianočný strom, ktorý osvecuje 36 tisíc LED svetiel, dreveným betlehemom a obrovský snehuliaci hudobníci, ktorí vytvoria tú pravú čarovnú vianočnú atmosféru.