Jarné majstrovstvá stredoslovenskej oblasti v plávaní

Šport

V sobotu 13.04. 2024 sa v Mestskej krytej plavárni v Žiline uskutočnilo 1. kolo Jarných M-SSO kategórií „B“, „A“, „J“, „S“ aj s účasťou plavcov Plaveckého klubu Žabka Čadca. V konkurencii kvalitných pretekárov spomedzi 17 klubov stredoslovenskej oblasti sa podarilo najviac presadiť a odniesť si medailové priečky Alexovi Matákovi (bronz 50m znak 17 - 18 roč.) a Jurajovi Minarovičovi (bronz 50m znak 15 - 16 roč.). Hodnotné výkony, resp. pekné umiestnenia obsadili aj Diana Slovjaková (4. miesto 100m prisa), Dominika Slovjaková (6. miesto 100m voľný spôsob) a Marek Ivan (6. miesto 200m znak). Poďakovanie za predvedené výkony patrí všetkým športovcom klubu Žabka Čadca, rodičom, trénerom i mestskej plavárni v Čadci.

Žabka Čadca