Presunúť na hlavný obsah

Primátor mesta

Ing. Milan Gura

Ing. Milan Gura

Som rodák z Oščadnice. Narodil som sa v septembri 1965 v rodine robotníka. Môj otec pochádzal z Kráľovej pri Senci a priniesol na Kysuce nezvyčajné meno - Gura. Otec si zamiloval tento kraj, aj keď mama by ho radšej nasledovala do teplejšieho a úrodnejšieho kraja dolniakov, ale on chcel zostať. Ťažko pracoval v bani, aby sa postaral o živobytie manželke a trom deťom. Mama bola úradníčka na Miestnom národnom výbore v Oščadnici. Myslím, že práve táto práca s ľuďmi v nej rozvinula sociálne cítenie, spolupatričnosť s tými, čo najviac potrebovali pomoc, ako aj snahu byť nápomocná pri riešení problémov susedov a vôbec spoluobčanov. Spolu s otcom nám vštepovali hodnoty, ktorým verili a hoci sa nám dnes, po desaťročiach, zdá, že neplatia, životnou skúsenosťou som si potvrdil, že sú nadčasové. Možno práve tento model výchovy spôsobil, že prakticky každý z nás, súrodencov, si vybral prácu, ktorá sa jednoducho nedá vykonávať bez ľudí.

Životopis

Dátum narodenia: 4. septembra 1965

Rodinný stav: ženatý s manželkou Evou, 2 deti

Vzdelanie: Gymnázium Jozefa Miloslava Hurbana, Vysoká škola poľnohospodárska v Nitre

Pracovné skúsenosti:
1986 - 1994 - námestník Agrochemického podniku v Čadci
1994 - trvá - založenie vlastnej stavebnej firmy
1994 - 2010 - poslanec mestského zastupiteľstva v Čadci
1994 - trvá - prezident futsalového tímu Benfica Gemm
2005 - 2007 - prezident futbalového klubu FK Čadca
2010 - trvá - primátor mesta Čadca

Aktivity a záľuby

Mám rád všetko čo je príjemné, kde sa človek vie zabaviť a odreagovať. Mám veľmi rád spoločnosť, či už mladých ľudí, ktorí sú mi zdrojom inšpirácie aj v mojom profesionálnom živote, ale veľmi rád chodím do spoločnosti ľudí v domovoch dôchodcov a musím povedať, aj oni sú pre mňa inšpiráciou a zdrojom životných skúseností a vždy odchádzam nabitý energiou.

Šport v rámci managingu v FK Benfica, pasívne futbal, aktívne plávanie, turistika, história, v rámci regiónu spoznávanie kysuckých tradícií. Organizátor a spoluorganizátor podujatí: Magnificat, Kubánska noc, Štefanský turnaj, mestské a regionálne športové turnaje.

WWW stránka

www.milangura.sk

Kontakt

primator@mestocadca.sk
+421 41 433 23 01