Presunúť na hlavný obsah

Patrik Šabík deviaty na majstrovstvách Slovenska

Šport

Slovenská plavecká federácia v spolupráci s TJ Dunaj PO Delphinus Štúrovo zorganizovali v závere júna „Letné majstrovstvá Slovenskej republiky v plávaní mladších žiakov“ v Štúrove. Tieto preteky boli vyvrcholením plaveckej sezóny pre plavcov zo 40 plaveckých klubov celého Slovenska. Historicky sa prvýkrát zimných majstrovstiev zúčastnili dvaja zástupcovia Plaveckého klubu Žabka Čadca Patrik Šabík (2001) a Adam Tomala (2002). U Patrika boli najväčšie očakávania už klasicky na dlhších tratiach 400 a 800-metrové disciplíny, ktoré Patrikovi najviac vyhovujú. Radosť trénerom urobil Patrik práve na 400m polohový pretek, kde si časom 6:45,17 vyplával vynikajúce 9. miesto na Slovensku! Na druhej 400m disciplíne - voľný spôsob si síce Patrik polepšil osobný rekord na 5:58,54 ale to mu stačilo až na 18. miesto. Ďalšími výkonmi sa už Patrikovi nepodarilo preplávať do prvej pätnástky a obsadil na 100m prsia 18. miesto (1:40,28), na 100m voľný spôsob 21. miesto (1:14,96) a na 200m voľný spôsob 22. miesto (2:55,51). Veľká škoda bola neúčasť Patrika na jeho hlavnej disciplíne 800m voľný spôsob, kde mohol zabojovať o miesto v prvej desiatke. Z rodinných dôvodov sa mu neporadilo absolvovať túto disciplínu. Adamovi Tomalovi sa podarilo vytvoriť pri jeho prvom štarte na majstrovstvách SR až 3 osobné rekordy v dlhom bazéne. Dokonca na 100m znak sa Adamovi podarilo až o 7,12 sekúnd vylepšiť svoj čas na 1:38,28 a obsadil konečné 16. miesto. Kraulové disciplíny si Adam taktiež polepšil na konečné časy 38,40 na 50m voľný spôsob a 1:28,12 na 100m voľný spôsob, čím si vyplával 25. a 34. miesto. Dobrý výsledok mohol Adam urobiť na 200m znak, ale bol napokon diskvalifikovaný z dôvodu, že po opustení polohy na znak neprešiel plynulo do vykonania obratu. Patrikovi a Adamovi  v mene celého vedenia klubu ďakujeme za reprezentáciu a prajeme im aj celému klubu leto plné vody a zábavy!