Pozvanie na letnú výstavu do mestskej galérie

Galéria Čadca (Mestský dom) srdečne pozýva všetkých priaznivcov krásy a umenia na vernisáž výstavy DROTÁRI 2015 – POSUNY TRADÍCIE, ktorá sa uskutoční 17. júla 2015 o 17.00 hod. Výstava ponúkne skutočnú pastvu pre oči z dielne najlepších súčasných slovenských výtvarníkov a umeleckých remeselníkov pracujúcich s drôtom. Uvidíte skvostné drôtené artefakty, v ktorých sa snúbi tradícia s modernoým poňatím. Kurátorkou výstavy je známa odborníčka na danú tematiku Mgr. Katarína Hallonová.

Vernisáž výstavy spríjemní svojim vystúpením aj známe komorné hudobné teleso ADVENTURE STRINGS, ktoré tvoria vynikajúci hudobníci – členovia Štátneho komorného orchestra v Žiline. Pre návštevníkov je pripravené aj tradičné chutné letné občerstvenie.

Garantmi výstavy sú Mesto Čadca, Žilinský samosprávny kraj, Považské múzeum v Žiline a Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca. Výstava potrvá do 21. septembra 2015. Vstup do galérie je voľný.