Cyklus podujatí 31. Kysuckých Vianoc v Čadci je zrušený

V polovici novembra sme avizovali prípravu a program 31. ročníka cyklu Kysucké Vianoce v Čadci. V tom čase sme ešte dúfali, že budeme môcť zorganizovať a ponúknuť verejnosti aspoň niektoré vianočné podujatia a spríjemniť atmosféru predvianočného obdobia v našom meste. Je nám veľmi ľúto, že svojich priaznivcov sklameme. Vláda zaviedla lockdown a ďalšie opatrenia, ktoré vylučujú realizáciu akýchkoľvek kultúrnych a spoločenských podujatí. Opatrenia sú dokonca prísnejšie ako v minulom roku, kedy sa nám podarilo aspoň časť aktivít uskutočniť. Najviac nám je ľúto našich najmenších, keďže na poslednú chvíľu sme museli zrušiť aj plánované podujatie spojené s návštevou Mikuláša a Mikulášskou nádielkou. Mikuláš, Čert ani Anjeli na koči ťahanom koníkmi k našim deťom, žiaľ, nezavítali. Deťom to však chceme vynahradiť v príhodnom čase. Zrušiť sme museli aj Vianočné remeselné trhy a ďalšie aktivity.

Vzhľadom na súčasné opatrenia nebudeme môcť usporiadať ani plánovaný tradičný Vianočný benefičný koncert a Novoročný trojkráľový koncert spojený s odovzdávaním ocenení Osobnosť Kysúc za rok 2021. Tieto koncertné podujatia budeme realizovať v náhradných termínoch po uvoľnení opatrení. Nepremieta ani kino v dome kultúry (až do odvolania sú všetky podujatia zrušené). Opätovne sa neuskutoční ani podujatie pod názvom Silvester a vítanie Nového roka 2022.

Nebude však chýbať tradičná primátorská kapustnica (22. 12., Palárikova ulica). Podávať sa bude podobne ako v minulom roku – „to go“.

Ak sa situácia zlepší a opatrenia čiastočne uvoľnia, pozveme vás aj na prehliadku dvoch výstav. Dom kultúry pripravuje tradičnú výstavu Deti a Vianoce, ktorá poteší originálnymi detskými výtvarnými prácami žiakov čadčianskych základných škôl. V mestskej galérii budete môcť až do konca januára obdivovať diela maliara Ondreja Zimku.

Aktuálne informácie sledujte na www.mestocadca.sk, www.kultura.mestocadca.sk a našom facebooku.