Milé deti, príďte sa zabaviť a užiť si svoj sviatok – MDD

Mesto

Mesto Čadca, Dom kultúry v Čadci, Centrum voľného času v Čadci (CVČ), základné umelecké školy (ZUŠ), mestské materské a základné školy, Mestská polícia a Hasičský a záchranný zbor v Čadci pripravili pre deti a mládež v deň ich sviatku – 1. júna 2022 – zaujímavý a bohatý program. Podujatie sa koná pod záštitou primátora Milana Guru.

Od 8.00 do 13.00 hod. bude na športoviskách v meste, v Dome kultúry a na Matičnom námestí prebiehať tradičný Deň športu a kultúry detí a mládeže. Chlapci a dievčatá zo základných škôl si zmerajú svoje sily v rôznych športových disciplínach, členovia DFS Kelčovan a žiaci ZUŠ sa predstavia v kultúrnom programe pred Domom kultúry.

V Dome kultúry si môžete pozrieť aj výstavu výtvarných prác detí materských škôl pod názvom Prechádzka našim mestom. Tie najkrajšie práce budú aj ocenené. Výstava potrvá do 26. júna 2022.

Popoludní od 15.00 hod. ožije Matičné námestie bohatým kultúrnym programom. Nebudú chýbať ani ukážky zásahov záchranného hasičského zboru a polície s mini dopravným ihriskom, vystúpenie krúžku street work pri CVČ, rôzne zábavné atrakcie a súťaže so sladkými odmenami. V prípade nepriaznivého počasie sa aktivity presunú do priestorov Domu kultúry.

Srdečne vás, milé deti, pozývame. Príďte si užiť Medzinárodný deň detí.