Presunúť na hlavný obsah

Pokračovanie projektu Ihrisko Žihadielko - Lidl spúšťa novú súťaž, zapojilo sa do nej aj niekoľko miest z regiónu. Vyhrať môžu oddychovú zónu Čistinka

Mesto

Pred rokom Lidl predstavil ideu nového nástupníckeho projektu Lidl ihriska Žihadielka – projekt zelených oddychových zón s názvom Lidl Čistinka. Ambasádorom súťaže sa stal spisovateľ Daniel Hevier. Do súťaže sa zapojilo aj niekoľko miest z regiónu, podmienkou bolo, aby sa v meste nachádza predajňa Lidl. 

Lidl Čistinka je mestský park tvorený zo štyroch prepojených modulov. Hlavná myšlienka spočíva v základnom "štvorci" s rozmerom 12 x 12 metrov a 15 x 15 metrov a variabilnom usporiadaní v akomkoľvek priestore s ohľadom na pozemok a lokalitu. Každý modul má svoju funkciu a charakter. Spolu tvoria kompaktnú zónu, ktorá nesie názov Lidl Čistinka.

V hre je spolu 5 oddychových zón. Mestá sú rozdelené podľa počtu obyvateľov do piatich kategórií, Čistinku získa v každej kategórii jedno mesto s najvyšším počtom hlasov. 

Ako na to? Princíp je veľmi jednoduchý.

Každý zákazník, ktorý si v termíne od 15.8.2022 zakúpi v predajni Lidl tovar v hodnote minimálne 20 eur, obdrží pri pokladnici 1 x hlasovaciu kartičku. Kartičku automaticky zákazník získava za každých ďalších celých 20 eur hodnoty nákupu. Počet kartičiek sa násobí výškou hodnoty nákupu. Prostredníctvom unikátneho kódu na tejto hlasovacej kartičke bude mať zákazník možnosť odovzdať svoj hlas vybranému mestu, obci alebo mestskej časti (platí pre Bratislavu a Košice). Účasť v súťaži bola opäť ponúknutá všetkým slovenským mestám, mestským častiam a obciam, v ktorých sa nachádza predajňa potravín Lidl. Záujem prejavilo 92 z celkovo 116 oslovených lokalít, tieto boli do súťaže o Lidl Čistinky zaradené a vy im môžete prejaviť svoju podporu vo forme odovzdaného hlasu.

Pomôžte aj vašim hlasom svojmu mestu získať jednu z piatich Lidl Čistiniek, ktoré Lidl postaví na jar v roku 2023.

Čo je Lidl Čistinka?

Lidl Čistinka je mestský park tvorený zo štyroch prepojených modulov. Hlavná myšlienka spočíva v základnom "štvorci" s rozmerom 12x12m a 15x15m a variabilnom usporiadaní v akomkoľvek priestore s ohľadom na pozemok a lokalitu. Každý modul má svoju funkciu a charakter, a spolu tvoria kompaktnú zónu, ktorá nesie názov Lidl Čistinka. Takto vyskladaný mestský park dokáže pokryť potreby každého obyvateľa a užívateľa verejného priestoru.

Na Lidl Čistinke nájdete priestor aj pre šport, ale aj oddych. Všetky štyri moduly sú navrhnuté tak, aby to tvorili jednotný celok: 

Zábava aj pre najmenších na Lidl Čistinke

Tento modul má rozmer 12x12 m a bude slúžiť ako hracia plocha pre najmenšie deti. V zeleni, obklopené možnosťou na sedenie, bude vsadené detské ihrisko so šmykľavkou a hojdačkou. 

Grilovačka pre všetkých na Lidl Čistinke

Modul o rozmere 12x12m, pre ktorý je charakteristické ohnisko a príjemné posedenie v altáne. Sú tu priestranné stoly a sedenie v tesnej blízkosti dvoch ohnísk, kde sa dá pripraviť grilovačka či už vo dvojici, alebo aj s celou rodinou a kamarátmi. 

Cvičím, cvičíš, cvičíme na Lidl Čistinke

Tento modul je jeden z dvoch, ktoré sa zaraďujú k športovým plochám. V priestore 12x12 m sa nachádzajú prvky pre vonkajší workout na posilňovanie rôznych partií tela. V blízkosti samotného workoutu sa nachádza lavička a na oddych sa dá využiť aj múrik. 

Najlepšie športové výkony na Lidl Čistinke:

Druhá, väčšia športová plocha, má rozmer 15x15 m, a to kvôli ploche veľkého multifunkčného ihriska. Na ihrisku sú basketbalové koše, bránky na futbal aj pre iné loptové hry, a kto by chcel, môže si zahrať stolný tenis na neďalekom stole.

https://cistinka.lidl.sk/