Presunúť na hlavný obsah

Pozvánka na Veľkonočný jarmok

Mesto

Tradičný a medzi verejnosťou obľúbený Veľkonočný jarmok, ktorý pripravili Mesto Čadca a Dom kultúry v Čadci sa uskutoční v stredu 29. marca 2023 od 9.00 hod. na Palárikovej ulici v Čadci. Na jarmoku privítame niekoľko desiatok remeselníkov a drobných predajcov s výrobkami zameranými na tematiku jari a Veľkonočných sviatkov. Dominovať budú kraslice zdobené rôznymi technikami. Ďalší remeselníci ponúknu veľkonočné aranžmány, medovníčky, pletené korbáče z vŕbového prútia, hračky a iné úžitkové výrobky z dreva, dekoratívne výrobky z textílií, keramiku a ďalšie. Veľkonočný trh bude obohatený aj o ponuku medoviny a ďalších chutných lahôdok. V ten istý deň si môžete v centre mesta v podaní členov DFS Kelčovan pozrieť od 15. 00 hod. tradičné ľudové zvykoslovie – vynášanie a pálenie Moreny, ktoré sa spája so sviatkami Veľkej noci a príchodom jari.

Rozospievaný krojovaný sprievod pôjde od Domu kultúry v Čadci cez Palárikovu ulicu, Ulicu slobody, smerom ku Kysuckému múzeu, kde bude v blízkosti Kysuckého múzea z mosta vhodená do Kysuce horiaca Morena – handrová bábka v životnej veľkosti, vynášaním ktorej v minulosti vyjadrovali ľudia svoju túžbu skoncovať so zimou a zároveň ňou privolávali očakávanú jar.

Srdečne vás pozývame.

Tradičný a medzi verejnosťou obľúbený Veľkonočný jarmok, ktorý pripravili Mesto Čadca a Dom kultúry v Čadci sa uskutoční v stredu 29. marca 2023 od 9.00 hod. na Palárikovej ulici v Čadci.