Všetci pod jednou strechou – Dom spolkov v Čadci otvorený

Mesto

Dňa 18. októbra 2023 boli slávnostne otvorené nové priestory Domu spolkov v Čadci.  Oficiálneho otvorenia sa zúčastnilo vedenie mesta a predstavitelia jednotlivých spolkov, ktoré v meste pôsobia.

V meste Čadca je bohatá spolková činnosť, každý klub má svoju tradíciu a už aj spoločnú adresu.
Pod jednou strechou oddnes pôsobia nasledovné spolky:

• Dobrovoľný hasičský zbor Čadca,
  • ŽIVENA, spolok slovenských žien, Miestny odbor Čadca,
  • Jednota dôchodcov na Slovensku, Miestna organizácia Čadca,
  • Miestny odbor Matice slovenskej,
  • Spolok priateľov Čadce,
  • Územná organizácia Dobrovoľnej požiarnej ochrany,
  • Slovenský zväz telesne postihnutých, základná organizácia Čadca.

Na slávnostné odovzdanie priestorov boli pozvaní zástupcovia jednotlivý spolkov a riaditeľ odštepného závodu Lesov SR Ing. Michal Kardoš, primátori a starostovia regiónu Kysúc a poslanci mesta Čadca. Po slávnostnom prestrihnutí pásky a odovzdaní kľúčov z rúk primátora mesta sa prítomní hostia presunuli do vnútorných priestorov Domu spolkov.

Spolky tam majú prvýkrát priestor a zázemie na jednom mieste. Dom spolkov sa nachádza v budove Lesov Slovenskej republiky, na ul. Ľ. Podjavorinskej 1059 v Čadci.