Sčítajte sa aj Vy jednoducho a rýchlo

Sčítavanie je prvýkrát elektronické
V pondelok 15. februára sa po desiatich rokoch spustilo oficiálne sčítavanie obyvateľstva na Slovensku. Dostupné bude od 15. februára do 31. marca 2021. Online formulár sčítania https://www.scitanie.sk/.

Deti do 18 rokov sčítajú rodičia alebo ich zákonný zástupca, pri prihlásení do formulára sa zadáva rodné číslo dieťaťa. Vážení obyvatelia, pomôžte so sčítaním sa svojim príbuzným alebo blízkym, ktorí si nevedia poradiť s elektronickým sčítaním, ak Vás o to požiadajú.

So sčítaním pomôžu asistenti
V prípade, že niektoré osoby nemajú možnosť prihlásiť sa samy, umožnené im to bude prostredníctvom asistovaného sčítania. To bude dostupné v troch formách ako kontaktné miesto v obci, telefonickou požiadavkou na call centre 02/20 92 49 19 (+421 2 20 92 49 19), alebo s mobilným asistentom, ktorý príde s tabletom za osobou do domácnosti.

Vzhľadom k aktuálnej pandémii, bude asistované sčítanie spustené až po 1. apríli postupne v obciach a mestách, podľa ich aktuálnej pandemickej situácii.