Fašiangy v meste Čadca

Novinky

Už od nepamäti sa toto obdobie spája s ľudovou zábavou, výborným jedlom a pitím. Fašiangové obdobie nie je len o plesových róbach, ale aj o zvykoch a tradíciách. Toto prechodné obdobie medzi zimou a jarou  sa nesie v radostnom duchu.

V utorok, 21.2.2023 od 14 hod. bude vládnuť našim mestom dobrá zábava.  Veď podstatou fašiangových osláv je tancovanie, maškarné odevy a rôzne sprievody.

Primátor pozýva do fašiangového sprievodu
Už v utorok nás tak čaká posledná fašiangová zábava, ktorú pripraví folklórna skupina Zborovanka zo Zborova nad Bystricou. Sprievod začína o 14.00 hod. od Mestského úradu a pôjde smerom cez Palárikovu ku fontáne „Zlatá rybka“.

Fašiangy a šišky patria k sebe
Bezpochyby je šiška korunou fašiangov. Primátor mesta JUDr. PhDr. Matej Šimášek, PhD.k fašiangovému sprievodu pripraví pre občanov a návštevníkov mesta toto sladké potešenie plnené lekvárom.
Na  podujatie Vás  srdečne pozývame!