Čadca bude opäť fandiť hokeju

Šport

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sú tu. Prvý zápas a večerný prenos začínajú už  v piatok 9. mája. Slovensko hrá úvodný duel  s Českom. I ten budú môcť čadčania sledovať v uliciach mesta.

Po štvrtýkrát budú svedkami verejných prenosov, ktoré zabezpečuje mesto a ktoré priťahujú vždy veľa ľudí. Veľkoplošná obrazovka bude umiestnená na Matičnom námestí pred Domom kultúry.

Roky dokazujú, že hokej má obrovskú silu spájať. Fandia nielen chlapi ale i manželky, deti. Hlavne pri úspechoch slovenského tímu býva nálada na námestiach neopakovateľná. Na dva týždne sa u mnohých zastaví čas, na autách začnú viať modro-červeno-biele zástavy.

Zážitok v prostredí fanúšikov v uliciach mesta je pre mnohých oveľa silnejší. Preto neváhajú a neraz i za zlého počasia vyrážajú do ulíc. Radosť z úspechu je totiž intenzívnejšia, smútok bolí menej.

Aj v Čadci opäť fandíme hokeju. Sme pripravení! Slovensko do toho!