Presunúť na hlavný obsah

Volejbal: Výsledky II. kola. Staršie žiačky s cenným víťazstvom z Detvy.

Šport

Staršie žiačky v sobotu vycestovali na svoj druhý zápas do Detvy. Detva ako, minuloročný účastník I. triedy, si brúsil zuby na ďalšie víťazstvo v súťaži po úspechu v Považskej Bystrici predchádzajúci týždeň. Čadčianky boli tiež namotivované víťazstvom z I. kola a pustili sa s chuťou do súpera. Prvý set, aj vplyvom dlhej cesty, sa pre nás nevyvíjal dobre. Chvíľu trvalo kým naše hráčky začali prekonávať súperovu obranu. Po pár úspešných útokoch sme prvý set ukoristili pre seba v pomere 25:20. Druhý set bol jednoznačnejší a po sérii dobrých podaní sme ho jednoznačne vyhrali 25:11. Tretí set mal byť našou jasnou záležitosťou, ale nebol. Strata koncentrácie a zaváhanie v závere setu podlomilo naše sebavedomie. Set sme tesne prehrali 23:25. Vracanie sa do zápasu nám trvalo celý štvrtý set, ktorý sme prehrali 16:25. Tiebreak už opäť mali v rukách Čadčianky a zaslúžene vyhrali 15:7 a prvý zápas 3:2.

Druhý zápas mal úplne opačné garde, keď smeto boli práve my, kto musel doťahovať stratu 2 setov. Podarilo sa nám to ale stálo nás to veľa síl, ktoré nám chýbali v tie breaku. Po tesnom výsledku 13:15 sme druhý zápas prehrali 2:3. Z Detvy sme si teda odniesli jedno víťazstvo ale s pocitom, že sme mohli získať podstatne viac.

Kadetky sa v nedeľu stretli doma s družstvo z Liptovského Hrádku, minuloročným víťazom I. triedy. Keďže sme v tejto súťaži nováčikom a vedeli sme, že oproti takémuto silnému súperovi nemáme veľa šancí na víťazstvo, chceli sme dobrou hrou aspoň potešiť prítomných divákov. To sa dievčatám najmä v druhom zápase určite podarilo, predviedli množstvo pekných akcií v obrane i v útoku, za ktoré sa im dostalo aj potlesku. Súper bol lepší najmä na podaní a v útoku zaslúžene vyhral dvakrát 3:0.

Najbližší víkend hrajú staršie žiačky doma v sobotu s Rimavskou Sobotou (10,00 hod). Mladšie žiačky v nedeľu s L. Hrádkom (9,00 hod).  Kadetky v nedeľu vycestujú do Zvolena.

Galéria