Pozvánka na 45. Kysucký maratón

Šport

Všetkých priaznivcov behu, zdravého životného štýlu a športového ducha srdečne pozývame na 45. ročník najväčšieho športového podujatia na Kysuciach – KYSUCKÝ MARATÓN. Uskutoční sa v sobotu 22. júna 2019. Štart je o 10.00 hod. na Matičnom námestí v Čadci. Trasa vedie z Čadce do Starej Bystrice – k orloju.

Súčasne sa uskutoční aj 20. ročník minimaratónu, 17. ročník polmaratónu a 4. ročník maratónskej štafety. Všetkým účastníkom želáme veľa šťastia a dobré počasie.

Časový program

Prezentácia

Dom kultúry v Čadci

• 21. 6. 2019 od 16.00 – 20.00 hod.
  • 22. 6. 2019 od 7.00 – 9.30 hod

ŠTART

• 10.00 hod.
  • 10.10 hod. program pred Domom kultúry
  • 12.30 hod. dobeh prvých maratóncov
  • 14.00 hod. vyhlasovanie víťazov

Kategórie

• Muži do 40 rokov, muži nad 40 rokov, muži nad 50 rokov, muži nad 60 rokov, ženy
  • Absolútne poradie muži, ženy
  • Najstarší účastník
  • Majster okresu Čadca a KNM (klub alebo obec z okresu Čadca a KNM)
POLMARATÓN
  • Muži do 50 rokov, muži nad 50 rokov
  • Ženy do 40 rokov, ženy nad 40 rokov
MARATÓNSKA ŠTAFETA
  • Muži (4 čl.)
  • Ženy (4 čl.)
  • Mix (2 + 2)
MINIMARATÓN
  • Chlapci od 10 rokov ZŠ, SŠ
  • Dievčatá od 10 rokov ZŠ, SŠ

Prihlášky a štartovné

Výška štartovného závisí od dátumu zaplatenia štartovného:

Maratón, polmaratón:
do 10. 6. 2019 – 20 EUR
po 10. 6. 2019 (pri prezentácií) – 30 EUR
účastníci z okresu Čadca a KNM + zamestnanci firmy Schaeffler, zaplatené do 10. 6. 2019 – 10 EUR

Maratónska štafeta: 10 EUR za člena

Minimaratón: deti štartovné neplatia a prihlasujú sa v Centre voľného času v Čadci.

Štartovné môžete uhradiť vkladom alebo prevodom na účet:
číslo účtu IBAN: SK06 0200 0000 0000 1533 9322
BIC, SWIFT: SUBASKBX
názov banky: VÚB, a. s.
majiteľ účtu: Klub Kysuckého maratónu Čadca (02201 Čadca, A. Bernoláka 2609)
variabilný symbol: uvádzajte dátum narodenia v tvare DDMMRR
do popisu transakcie (poznámky) uveďte prosím svoje celé meno.

Ceny a suveníry

Všetci účastníci maratónu, polmaratónu a členovia maratónskej štafety dostanú tričko s logom KM, štartovné číslo so svojim menom (zaplatené štartovné do 10.6.), propagačný materiál, suveníry a občerstvenie. Za nový rekord maratónu – prémia 500 €. Na trati budú ešte dve tajné prémie.

Limit

Pre účastníkov nie je predpísaný výkonnostný limit. Usporiadateľ určuje čas 5 hod. na 40 km. Účastníci, ktorí nedosiahnu tento čas, nebudú zaradení do výsledkovej listiny.

Šatne, ubytovanie, stravovanie

Účastníkom je k dispozícii šatňa, bazén a sauna na miestnej plavárni.
Po preteku bude podané občerstvenie. Na trati je zriadených 8 občerstvovacích staníc (5,6km 11km 15km 20km 25km 30km 35,4km 40km). Pretekári môžu použiť na trati vlastné občerstvenie, ktoré nesmie byť v sklenenej nádobe. Treba ho odovzdať pri prezentácii do 9.00 hod. s označením štartovného čísla a km.

Upozornenie

Pretekári sú povinní dodržiavať pravidlá cestnej premávky a zúčastňujú sa preteku na vlastné nebezpečenstvo. Preteká sa podľa pravidiel atletiky IAAF, SAZ a tohto rozpisu. Pretekári štartujú na náklady vlastné alebo vysielajúcej organizácie. Usporiadateľ si vyhradzuje právo na zmenu propozícií, ak si to vyžiada situácia.

Usporiadatelia

Klub Kysuckého maratónu Čadca, Mesto Čadca, Žilinský samosprávny kraj, Úrad vlády SR, Mesto Krásno nad Kysucou, OÚ Stará Bystrica, Klubina, Oščadnica, Zborov nad Bystricou, Okresný úrad Čadca, Kysucká kultúrna nadácia Bratislava, Olympijský klub Kysuce, Slovenský atletický zväz, Okresné riaditeľstvo Policajného zboru Čadca, Mestská polícia Čadca, Centrum voľného času Čadca, Únia žien, Mestský podnik služieb Čadca, Dom kultúry Čadca.

Viac informácií

Ilustračný obrázok