Pozvánka na 46. Kysucký maratón, 25. júna 2022

Šport

Všetkých priaznivcov behu, zdravého životného štýlu a športového ducha srdečne pozývame na 46. ročník najväčšieho športového podujatia na Kysuciach – KYSUCKÝ MARATÓN. Maratón sa uskutoční po dvojročnej prestávke v sobotu 25. júna 2022. Štart je o 10.00 hod. na Matičnom námestí v Čadci. Trasa vedie z Čadce do Starej Bystrice – k orloju.
Súčasne sa uskutoční aj 21. Minimaratón, 18. Polmaratón a 5. ročník Maratónskej štafety. Všetkým účastníkom želáme veľa šťastia a dobré počasie.

V ten istý deň od 14.00 hod. sa pred Domom kultúry v Čadci uskutoční aj tradičná súťaž vo varení gulášu – 9. Čadčiansky kotlík a vo večerných hodinách zapálime Jánsku vatru. Zabaví vás živá kapela, folklórne vystúpenia, atrakcie pre deti a celú rodinu.

Časový program 46. Kysuckého maratónu

Prezentácia Dom kultúry v Čadci

• 24. 6. 2022 od 16.00 – 20.00 h
  • 25. 6. 2022 od 7.00 – 9.30 h

Štart

• 10.00 hod." ŠTART
  • 10.10 hod. program pred Domom kultúry
  • 12.30 hod. dobeh prvých maratóncov
  • 14.00 hod. vyhlasovanie víťazov

MARATÓN

• Muži do 40 rokov, muži nad 40 rokov, muži nad 50 rokov, muži nad 60 rokov, ženy
  • Absolútne poradie muži, ženy
  • Najstarší účastník
  • Majster okresu Čadca a KNM (klub alebo obec z okresu Čadca a KNM)

POLMARATÓN

• Muži do 50 rokov, muži nad 50 rokov
  • Ženy do 40 rokov, ženy nad 40 rokovMARATÓNSKA ŠTAFETA
  • Muži (4 čl.)
  • Ženy (4 čl.)
  • Mix (2 + 2)

MINIMARATÓN

• Chlapci od 10 rokov ZŠ, SŠ
  • Dievčatá od 10 rokov ZŠ, SŠ

Prihlášky a štartovné

Výška štartovného závisí od dátumu zaplatenia štartovného:

• Maratón, polmaratón: do 1. 5. 2022 – 15 EURdo 10. 6. 2022 – 20 EUR, po 10. 6. (pri prezentácii) – 30 eurm, účastníci z okresu Čadca a KNM + zamestnanci firmy Schaeffler, zaplatené do 10. 6. 2022 – 10 EUR
  • Maratónska štafeta: 10 EUR za člena
  • Minimaratón: deti štartovné neplatia a prihlasujú sa v Centre voľného času v Čadci.

Štartovné môžete uhradiť vkladom alebo prevodom na účet:číslo účtu IBAN: SK06 0200 0000 0000 1533 9322BIC, SWIFT: SUBASKBXnázov banky: VÚB, a. s.majiteľ účtu: Klub Kysuckého maratónu Čadca (02201 Čadca, A. Bernoláka 2609)variabilný symbol: uvádzajte dátum narodenia v tvare DDMMRRdo popisu transakcie (poznámky) uveďte prosím svoje celé meno.

Ceny a suveníry

Všetci účastníci maratónu, polmaratónu a členovia maratónskej štafety dostanú medailu, uterák s logom, propagačný materiál, suveníry a občerstvenie.

Limit

Pre účastníkov nie je predpísaný výkonnostný limit. Usporiadateľ určuje čas 5 hod. na 40 km. Účastníci, ktorí nedosiahnu tento čas, nebudú zaradení do výsledkovej listiny.

Šatne, ubytovanie, stravovanie

Účastníkom je k dispozícii šatňa, bazén a sauna na miestnej plavárni. Po preteku bude podané občerstvenie. Na trati je zriadených 8 staníc s občerstvením (5,6km 11km 15km 20km 25km 30km 35,4km 40km). Pretekári môžu použiť na trati vlastné občerstvenie, ktoré nesmie byť v sklenenej nádobe. Treba ho odovzdať pri prezentácii do 9.00 hod. s označením štartovného čísla a km.

Upozornenie

Pretekári sú povinní dodržiavať pravidlá cestnej premávky a zúčastňujú sa preteku na vlastné nebezpečenstvo. Preteká sa podľa pravidiel atletiky IAAF, SAZ a tohto rozpisu. Pretekári štartujú na náklady vlastné alebo vysielajúcej organizácie. Usporiadateľ si vyhradzuje právo na zmenu propozícií, ak si to vyžiada situácia.

Usporiadatelia

Klub Kysuckého maratónu Čadca, Mesto Čadca, Žilinský samosprávny kraj, Úrad vlády SR, Mesto Krásno nad Kysucou, OÚ Stará Bystrica, Klubina, Oščadnica, Zborov nad Bystricou, Okresný úrad Čadca, Kysucká kultúrna nadácia Bratislava, Olympijský klub Kysuce, Slovenský atletický zväz, Okresné riaditeľstvo Policajného zboru Čadca, Mestská polícia Čadca, Centrum voľného času Čadca, Únia žien, Mestský podnik služieb Čadca, Dom kultúry Čadca.
Predsedom organizačného výboru Kysuckého maratóne je Milan Pollák, riaditeľom preteku je Milan Gura, primátor Čadce.

Podujatie spolufinancuje Mesto Čadca a Žilinský samosprávny kraj.

Prihlásiť a registrovať na Kysucký maratón sa môžete na: https://www.kysuckymaraton.sk/maraton/2022/prihlaska

Srdečne vás pozývame. Ak sa nezúčastnite behu, príďte povzbudiť bežcov a zabaviť sa. Podporte aj vy oživenie kultúrneho, športového a spoločenského diania v našom meste.