Vzdelávanie seniorov v Meste Čadca

Projekty (granty, dotácie, eurofondy)

Žiadateľ: Mesto Čadca

Cieľom projektu bolo vzdelávanie seniorov so zameraním na podporu aktívneho starnutia a na ich mobilizáciu, zvýšenie kompetencií obyvateľov nad 50 rokov. Projektu sa zúčastnilo 130 seniorov, ktorí absolvovali nasledovné kurzy:

• Počítačové zručnosti – základy práce s PC
  • Ľudové remeslo – práca s drevom
  • Zdravoveda
  • Dejiny umenia
  • Záhradkárstvo
  • Školenie zamerané na osobný rozvoj
  • Školenie zamerané na zdravovedu II.
  • Školenie zamerané na rozvoj duchovných hodnôt a aktívne starnutie
  • Školenie zamerané na výučbu anglického jazyka pre potreby seniorov
  • Školenie zamerané na rozvoj internetových zručností pre potreby seniorov

V prvej etape projektu odborní garanti vypracovali študijné materiály, ktoré napomáhali našim seniorom pri ich vzdelávaní a ktoré pomohli sa ľahšie dostať do danej problematiky. Druhá etapa predstavovala samotnú výučbu, ktorá sa uskutočnila v priestoroch Kultúrneho a informačného centra Mesta Čadca.  V rámci projektu boli obstarané notebooky ( 20 ks ), slúchadlá, interaktívna tabuľa , ktoré seniori aktívne využívali  pri  svojej vzdelávacej činnosti. Takisto  bol seniorom poskytnutý spotrebný a knižný materiál v závislosti od  druhu kurzu na ktorý sa prihlásili.

Bezplatné vzdelávanie seniorov bolo možné  realizovať vďaka získaným  finančným  prostriedkom  z Európskej únie, z operačného programu Vzdelávanie

• dátum podania žiadosti: 10/2012
  • dátum schválenia žiadosti: 05/2013