The QUEST for Visegrad heritage - QUESTing

Projekty (granty, dotácie, eurofondy)
  • Žiadateľ: Mesto Grajewo ( PL )
  • Partneri projektu: Mesto Čadca, Mesto Kutná hora, Mesto Gyál

Hlavným cieľom bolo vytvoriť produkt, ktorý odhaľuje najväčšie hodnoty partnerov projektu. Predstavenie novej formy turistiky (cesty) za poznávaním miestneho, prírodného a kultúrneho dedičstva.

Cieľmi projektu boli propagácia regiónov pomocou inovatívnych foriem turistiky, aktivizácia lokálnej komunity ľudí, znovuobjavenie regiónu prostredníctvom výnimočných udalostí a histórie spätej s miestnym prírodným a kultúrnym dedičstvom.

V dňoch 23. – 24. 03. 2013 sa v Čadci uskutočnil workshop , na ktorom nám lektori z Krakova predstavili questing a následne priamo v teréne sme spoločne začali tvoriť prvú čadčiansku questingovú trasu .

Čadčiansku trasu navrhli experti z Planet PR z Krakova. Bola vydaná v slovenskej a poľskej verzii.

• 09/2012 – Registrácia žiadosti
  • 01/2013 – 06/2013 - Implementácia projektového zámeru