Presunúť na hlavný obsah

Vydarené V. Zimné hry mládeže

Šport

V stredu 12. februára 2020 sa v areáli Športcentra v Oščadnici konali V. Zimné hry O pohár primátora Čadce, v rámci ktorých si zmerali svoje sily žiaci základných škôl v Čadci. Do športového zápolenia sa zapojilo viac než 150 žiakov z piatich škôl. Súťažilo sa v dvoch disciplínach. Po slávnostnom otvorení hier primátorom Milanom Gurom a zložení sľubu dvojice pretekárov odštartoval obrovský slalom. Na štart sa postavilo  110 chlapcov a dievčat. Druhá disciplína – preteky 4-členných bobových štafiet chlapcov a dievčat priniesla aj veľa zábavy. Preverila najmä rýchlosť a obratnosť našich školákov.

Počas celého dňa panovala na svahu skvelá športová atmosféra, všetci súťažili v duchu fair-play a navyše, aj počasie bolo optimálne. Na kvalitne pripravenom svahu podávali pretekári veľmi dobré výkony. Zvíťaziť však mohli len tí najlepší. Mesto Čadca ako hlavný organizátor ocenilo v každej disciplíne v troch kategóriách troch najlepších pretekárov. A nielen to. Bodovali vždy desiati najlepší v každej kategórii. Každá škola sa snažila pripísať na svoje konto čo najviac bodov, aby sa v závere hier mohla pýšiť ziskom putovného pohára, ktorý víťaznej škole venoval primátor Milan Gura. Pohár na V. Zimných hrách vďaka svojim šikovným žiakom získala Základná škola na ul. M. R. Štefánika v Čadci s celkovým počtom bodov 134. Medaily, diplomy a ceny odovzdali v závere podujatia víťazom primátor Milan Gura, Ján Polák – vedúci oddelenia školstva, kultúry, mládeže a športu a Peter Jurga – riaditeľ Centra voľného času v Čadci. Víťazmi jednotlivých kategórií v obrovskom slalome sa stali: Alica Húdeková, Stanislav Prívara, Natália Dejová, Oliver Pawlus, Emma Sventeková, Adrián Jarabica. V súťaži štafiet bobov zvíťazili družstvá ZŠ – M. R. Štefánika (dievčatá) a ZŠ – Rázusova (chlapci). Odmenou pre deti bolo aj to, že si mohli popri súťažení, aj dosýta voľne zalyžovať a užiť zdravý vzduch.

V tradícii organizovania zimných hier bude Mesto Čadca aj naďalej pokračovať. Organizovaním zimných a už tradičných letných športových hier, ktoré sa každoročne  konajú pri príležitosti MDD, podporuje mesto myšlienku správneho všestranného rozvoja detí predškolského a školského veku, najmä dostatok pohybu a športu v prírode.
V. ročník Zimných hier pre čadčianskych školákov pripravili a zorganizovali Mesto Čadca, Centrum voľného času v Čadci, jednotlivé mestské základné školy v spolupráci s partnerom – Júliusom Gánoczym, vedúcim Športcentra v Oščadnici. Cenu pre víťaznú školu už po piaty raz venovala spoločnosť Cleanex centrum, s.r.o. – Jaroslav Kukurdík. Partnerom hier bol aj Penzión Gájuz Oščadnica. Mesto Čadca ďakuje všetkým spoluorganizátorom a partnerom podujatia za spoluprácu a podporu. 

Galéria