Presunúť na hlavný obsah

Veľká noc v meste

Mesto

Tradičný a obľúbený Veľkonočný jarmok, ktorý pripravili Mesto Čadca a Dom kultúry v Čadci sa uskutoční v utorok 19. marca 2024 od 9.00 hod. na Palárikovej ulici v Čadci. Na jarmoku privítame niekoľko desiatok remeselníkov a drobných predajcov s výrobkami zameranými na tematiku jari a Veľkonočných sviatkov. Šikovní remeselníci ponúknu veľkonočné aranžmány, medovníčky, pletené korbáče z vŕbového prútia, hračky a iné úžitkové výrobky z dreva, dekoratívne výrobky z textílií, keramiku a ďalšie. Veľkonočný trh bude obohatený aj o ponuku chutných sladkých a mäsových lahôdok. 

Pre deti je  Dome kultúry pripravený od 14.00 hod. workshop zdobenia kraslíc, veľkonočných medovníkov a výroba veľkonočných dekorácií z papiera. Skupinovú účasť na workshopoch je nutné nahlásiť vopred na tel. 0910 909 776.

V ten istý deň si môžete v centre mesta v podaní členov DFS Kelčovan pozrieť od 15. 00 hod. tradičné ľudové zvykoslovie – vynášanie a pálenie Moreny, ktoré sa spája so sviatkami Veľkej noci a príchodom jari. Rozospievaný krojovaný sprievod pôjde od Domu kultúry v Čadci cez Matičné námestie,  Palárikovu ulicu, Námestie slobody, smerom ku Kysuckému múzeu, kde bude v blízkosti Kysuckého múzea z mosta vhodená do Kysuce horiaca Morena – handrová bábka v životnej veľkosti, vynášaním ktorej v minulosti vyjadrovali ľudia svoju túžbu skoncovať so zimou a zároveň ňou privolávali očakávanú jar.

Srdečne vás pozývame.

Galéria